Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

KURS ashtanga joga od podstaw dla początkujących

7 stycznia 2019, 18:30 - 25 lutego 2019, 20:00

Zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim nowa energią, nowe wyzwania, nowe przygody i nowe pasje do odkrycia.

To doskonały czas by rozpocząć swoja przygodę z jogą !

Z tą myślą przygotowaliśmy dla Was 2 miesięczny kurs wprowadzający do systemu ashtanga jogi.

Zamysłem kursu jest nie tylko zapoznanie z praktyką jogi, ale również wprowadzenie ciągłości, dzięki czemu uczestnik będzie mógł odczuć i docenić zalety metody.

Kurs  wprowadzający do systemu ashtanga jogi umożliwi Wam krok po kroku zapoznanie się z praktyką Ashtanga Jogi, w bezpiecznej bezstresowej atmosferze kameralnej grupy, pod czujnym okiem doświadczonej nauczycielki.

Kurs „Ashtanga Joga dla początkujących” pomoże Wam w zbudowaniu głębokiej świadomości własnego ciała, pracy z oddechem, przygotuje do regularnej praktyki w grupie, jak i własnej, w zaciszu domowego ogniska.

 

Podczas 2 miesięcy spotkań ( 8 zajęć po 1,30 h poniedziałek o 18:00) zajmiemy się:

– wprowadzeniem teoretycznym do praktyki Ashtanga Jogi

– dokładną nauką podstawowej i najważniejszej sekwencji Powitań Słońca A I B

– analizą i świadomym budowaniem kolejnych asan z sekwencji (pozycji stojących i siadów) oraz ich terapeutycznym znaczeniem

– budowaniem świadomości ciała i relacji ruchu z oddechem

– wzmacnianiem, uelastycznianiem i nabieraniem prawidłowych nawyków podczas ćwiczeń.

– przygotowaniem uczestników do samodzielnej pracy z sekwencją – zwaną praktyką MYSORE

– znaczeniem i umiejętnością relaksacji i wyciszenia.

 

W kursie może wziąć udział każdy bez względu na wiek, płeć i wcześniejsze doświadczenie z jogą.

 

Wszelkie kontuzje i niedyspozycje należy wcześniej zgłosić nauczycielowi.

Zajęcia odbywają się w pełni wyposażonej sali, dla osób nie posiadających własnym mat – dostępne maty szkolne.

 

O metodzie:

 

Ashtanga Joga to wywodząca się z Indii dynamiczna medytacja w ruchu, która bazuje na pracy z trzema elementami: oddechem, asanami (czyli pozycjami jogi) oraz drishti (punktami skupieniem wzroku). Zajęcia charakteryzuje stała sekwencja asan oraz indywidualne podejście do praktykującego, uwzględniające jego wiek, stan zdrowia oraz początkową kondycję. Regularna praktyka Ashtanga Jogi przynosi oczyszczenie na poziomie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu, wzrost energii witalnej oraz równowagę i harmonię na co dzień.

„Każdy może praktykować jogę. Młodzi mogą praktykować jogę. Starzy mogą praktykować jogę. Bardzo starzy mogą praktykować jogę. Chorzy mogą praktykowąć jogę. Słabi mogą praktykować jogę. Tylko nie leniwi; leniwi ludzi nie mogą praktykować Ashtanga Jogi.” Sri Patthabi Jois

Kurs poprowadzi: Ania Krachało

Jest założycielką Centrum PRANA w Jastrzębiu-Zdroju. Swoją przygodę z jogą rozpoczęła w rodzinnym mieście, 12 lat temu, ćwicząc wg metody B.K.S. Iyengara.
Prawdziwa miłość do jogi przyszła, kiedy dotknęła ashtanga jogi. Wtedy też zdecydowała się na doskonalenie swojego warsztatu w Indiach (Lino Miele, She Shadri, Ajay Kumar i Balu Thevar).

Ania jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-jogi (AZS Politechniki Częstochowskiej i posiada uprawnienia do nauczania  nadane przez Ministra Sportu i Turystyki).

Na co dzień od ponad 8 lat prowadzi regularne zajęcia z ashtanga jogi. Dzięki codziennej praktyce własnej oferuje uczniom wiedzę popartą doświadczeniem oraz indywidualne podejście. Nauczanie jogi stało się jej sposobem na życie. Jest Szczęśliwą żoną i mamą Franka. Weganka, miłośniczka rodzicielstwa bliskości i życia w zgodzie z naturą.
Poza nauczaniem jogi prowadzi gabinet naturoterapii. Jest refleksologiem, dietetykiem TMC, hirudoterapeutą. Uwielbia łączyć w swojej pracy ciało i duszę człowieka, w czym pomaga jej Recall Healing.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! CZEKAMY NA WAS NA MACIE 🙂

Koszt : 150 pln ( w tym 8 spotkań, materiały z kursu)
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest uiszczenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 60 PLN ( ilość miejsc ograniczona)
Konto zostanie podane po wcześniejszej rejestracji mailowej : kontakt@centrumprana.pl

 

Szczegóły

Start:
7 stycznia 2019, 18:30
Koniec:
25 lutego 2019, 20:00