Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Dźwiękowy Szałas: „Kąpiel w dźwiękach gongów i mis” oraz „Prysznic głosowy”

25 lutego, 17:00 - 20:00

Dźwiękowy Szałas: „Kąpiel w dźwiękach gongów i mis” oraz „Prysznic głosowy”25 lutego 2018 (niedziela) w godzinach 17:00 – 20:00

Za sprawą dźwięków wyruszymy w fascynującą podróż w głąb siebie. Ten czas spędzimy w atmosferze odprężenia, głębokiego relaksu i uwolnienia, dzięki wibracjom rozchodzącym się po całym ciele wydawanym przez misy i gongi oraz własny głos.
„Obecnie świat dysponuje wielością wysokospecjalistycznych technik opierających się o fale akustyczne , ale najgłębsze trwałe przemiany w zakresie wszystkich aspektów istoty ludzkiej dokonują się pod wpływem ukierunkowanej pracy z własnym głosem. Indywidualny jak i zbiorowy świadomy śpiew i muzykowanie mają chyba najpotężniejszą znaną nam siłę uzdrawiania”. (Nelly Radwanowska – dźwiękoterapeutka)

Koszt: 60 zł/os.za 4 godziny lekcyjne warsztatu
UWAGA RABAT! Wstęp dla dwóch osób, które przyjdą razem 50 zł za osobę
(Spotkanie odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy, minimum 10 os.)
Zapisy:
kontakt@centrumprana.pl lub tel. 603 678 306 (Imię i Nazwisko – Dźwiękowy Szałas)

Zapraszamy z kocem w wygodnym stroju – niekoniecznie sportowym.

Więcej o pracy z dźwiękiem w dwóch punktach: 1. „Kąpiel w dźwiękach gongów i mis” oraz 2. „Prysznic głosowy”

ad.1. Kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich:
Na “Zachodzie” używa się w mis w celu uzdrawiania, regeneracji i wzmocnienia organizmu, m.in. przy:
– rehabilitacji, rekonwalescencji po operacjach i urazach, wylewach i zawałach
– usuwaniu z organizmu toksyn, szkodliwych produktów przemiany materii, złogów, kamieni i cyst
– wspomaganiu leczenia reumatyzmu, artretyzmu, zwyrodnień stawów, stanów zapalnych i innych dolegliwości kości oraz tkanki łącznej i miękkiej
– łagodzeniu bólów chronicznych, migrenowych, pourazowych, miesiączkowych i porodowych
– wspomaganiu leczenia zaburzeń krążenia, niewłaściwego ciśnienia krwi, chorób serca, choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego
– wspomaganiu leczenia chorób kobiecych
– podczas okresu ciąży, pokwitania i menopauzy
– regulowaniu funkcjonowania narządów wewnętrznych i zapobieganiu chorobom nowotworowym
– wspomaganiu leczenia zaburzeń łaknienia i trawienia, otyłości i anemii
– wspomaganiu leczenia nerwic, stanów lękowych, depresyjnych, uzależnień
– likwidowaniu zaburzeń pamięci, zmniejszeniu koncentracji, niezdolności do nauki
– pracy z dziećmi z porażeniem mózgowym, autyzmem i nadpobudliwością nerwową*
* na podstawie książki “Terapia dźwiękiem mis grających”

ad. 2. „Prysznic głosowy”:
Wydobycie naturalnego głosu wpływa korzystnie na całe ciało, umysł i duszę, wspiera układ fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Podczas śpiewania wydziela się hormon szczęścia – dopamina, który dodaje energii, poprawia samopoczucie i wzmacnia motywację. Odkrycie naturalnego głosu prowadzi w głąb nas samych, pomagając odblokować zastoje w ciele, uniemożliwiające swobodny przepływ, a co za tym idzie uwalniamy swój głos.

Przeciwwskazania do masażu dźwiękiem to ciąża do trzeciego miesiąca, noszenie aparatu słuchowego i rozrusznik serca, choroby serca. Nie powinno się go stosować u osób z problemami neurologicznymi.

O prowadzących:

„Kąpiel w dźwiękach gongów i mis tybetańskich”: Tak Kasia Saia Ti określa swoją praktykę :
„Jestem niczym tańcząca z wiatrem, gnana sercem i karmiona zapachem natury. Jako spełniona matka dwóch córek, 3lata temu rozpoczęłam swą fascynującą podróż w głąb siebie. Praca z umysłem, ciałem, kobiecością i dźwiękiem w nieoceniony sposób wzbogaciły moje życie. Stałam się pasjonatka rozwoju zarówno na poziomie ciała,umysłu ale i duszy. I to właśnie dzięki pracy z gongami i misami odkryłam jak subtelnie a zarazem dogłębnie, dźwięk oczyszcza, karmi i regeneruje te wszystkie trzy poziomy naszego istnienia.”

„Prysznic głosowy”: Mariola Rodzik-Ziemiańska – trenerka trwałego rozwoju oraz warsztatów pracy z głosem i oddechem „Śpiewny poranek”, prowadząca warsztaty głosowe w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM w Katowicach, instruktorka zajęć artystyczno-rozwojowych dla dzieci w Fundacji PGE Energia Ciepła, aktorka, poetka i wokalistka formacji „ZAWIAŁO”, niezależna animatorka kultury w „Porcie Sztuki”, opiekunka „Szałasu Kobiet”.
O podróży w głąb siebie: „Od pierwszego oddechu głos jest moim drugim imieniem. Prowadzi mnie: pociesza, smuci, wyraża strach, złości się. Ratuje, kiedy nie daję już rady i wznosi, kiedy jestem tak bardzo szczęśliwa, że nie sposób wyrazić to słowami. Prowadząc warsztaty doświadczam, uwalniam się i odkrywam wciąż na nowo swoje ciało, oddech i głos. Dzięki wielu osobistym doświadczeniom rozwojowym, dzięki Bogu i wielu wspaniałym ludziom którzy stanęli na mojej drodze rozwoju, a także dzięki pieśni, która mnie wiedzie, docieram w najgłębsze zakamarki swojej duszy. Nieustannie podążam drogą rozwoju i pragnę dzielić się tym z Wami. Proponuję podróż przez emocje wyrażane głosem – dźwiękiem, które mogą zmyć ciężar i namalować nowe niebo, jak po burzy.”

Zapraszamy 🙂
www.facebook.com/SzalasKobietimezczyzn

Szczegóły

Data:
25 lutego
Czas:
17:00 - 20:00