Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To event minęło.

Czakra Wake Up!!

17 listopada 2018, 08:00 - 30 grudnia 2018, 17:00

Według jogi i ajurwedy o naszym zdrowiu decyduje to, czy nasze centra energetyczne (czakr) są udrożnione i otwarte. Jeżeli są zamknięte, nadaktywne lub nieaktywne to energia życiowa prana przepływa przez nasze ciało w niewłaściwy sposób. Taka dysharmonia może odbijać się negatywnie na naszym samopoczuciu fizycznym i psychicznym.

Podczas warsztatów zatopimy się w sekwencje, które pomogą nam pobudzić i zrównoważyć nasze centra energetyczne. Będziemy wędrować w wzdłuż kręgosłupa zaczynając od jego podstawy, poprzez obszar brzucha, splotu słonecznego, klatkę piersiową, okolice gardła, aż po czubek głowy. Będziemy pracować z dnem miednicy, uwalniać napięcia w jamie brzusznej, otwierać klatkę piersiową i gardło, czyli dużo pracować z rozluźnianiem i wzmacnianiem brzucha, skrętami i wygięciami do tyłu. Żeby obudzić trzecie oko i czakrę korony przerobimy szereg wariantów stania na głowie. Czeka nas więc cały zestaw pasjonujących asan poukładanych w bardzo przemyślany sposób. Będzie trochę relaksu, będzie trochę wyzwań, momentami poczujemy ogień, a momentami roztopimy się w naszym ciele. W ten sposób przejedziemy się wzdłuż kręgosłupa niczym autostradą do nieba pobudzając i ożywiając wszystkie czakry!

Każda czakra reprezentuje inne jakości i jest powiązana z innym aspektem naszej świadomości. Jest to mapa, która pozwala nam w konkretny sposób pracować nad sobą, dzięki czemu zdobywamy coraz większą świadomość siebie i świata w którym żyjemy. Wszystko w naszym świecie składa się z energii, w tym nasze ciało i świadomość. Czakry, czyli wiry energii wchodzą w interakcje z ciałem fizycznym i energetycznym poprzez gruczoły dokrewne i dwa główne układy – hormonalny i nerwowy. Zatem każda czakra odpowiada poszczególnym częściom ciała i poszczególnym funkcjom w ciele. Na przykład częste zaparcie, a więc przyblokowanie czakry podstawy, która koreluje z instynktami przetrwania, sferą seksualną, potrzebą pożywienia czy snu oznacza, że mamy problem z kontaktem ze światem fizycznym, z Ziemią z której pobieramy energię. Kłopoty z krtanią i bóle gardła mogą być związane z zablokowaniem czakry gardła, co może przekładać się na problemy w komunikacji (werbalizowanie myśli) z otoczeniem i samym sobą. O tych i podobnych zagadnieniach będziemy mówić na wykładzie otwierającym warsztaty. Zakończymy je praktyką, która poprzez symbole, kolory i dźwięki pomoże nam pobudzić naszą wyobraźnię i poczuć energetycznie cały system czakr z którego się składamy.

PROGRAM:
10.00 – 10.30 – Czym są chakry? – Wykład
10.30 – 12.15 – Chakra Wake Up! cz.I
12.15 – 12.45 – przerwa
12.45 – 14.15 – Chakra Wake Up! cz.II
14.15 – 15.00 – Chakra Shuddhi – medytacja

Inwestycja : 120 zł
Zaliczkę w wysokości 50 zł proszę wpłacać na :
Bank ING 57 1050 0145 1000 0091 2789 1266 z dopiskiem warsztat Krystian Mesjasz- imię i nazwisko.

Do zobaczenia!!

Szczegóły

Start:
17 listopada 2018, 08:00
Koniec:
30 grudnia 2018, 17:00