Jacek Weżgowiec

Od tego roku 50-cio latek, od trzydziestu lat masażysta, od 20 fizjoterapeuta. Współpracuję z dwoma gabinetami kosmetycznymi,  reszta pracy to wizyty domowe. W wieku 14 lat miałem złamany kręgosłup, trzy miesiące na wyciągu w szpitalu, trzy następne w gipsie wyglądając jak kosmonauta, pół roku w kołnierzu ortopedycznym i  później to już świadomość że ruchem i ćwiczeniami można tylko utrzymać sprawność  do późnej starości.  Związany jestem ze sportem i współpracuję z klubami sportowymi jako masażysta „Forma Wodzisław”, „Elektrownia Rybnik”, „Mosir Jastrzębie” i „Jastrzębski Węgiel”.
Sam aktywnie za namowami sportowców których masuję zaczynając od pierwszej 10-tki w Żorach zacząłem uprawiać bieganie. Jednak zaraz przeszedłem na Nordic Walking  i chodzenie z kijami od sześciu lat sprawia mi prawdziwą przyjemność i nie tylko , od  2012r jestem Wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie, do tego ukończyłem z niezłym powodzeniem 14-ście Maratonów i zrobiłem Koronę Maratonów Polski. 
Jest  to hobby i sposób na życie którym próbuję zarazić innych, sam z moimi klientami często prowadzę zajęcia indywidualne i wyciągam ich na spacery z kijami.