Jacek Weżgowiec

Od tego roku 50-cio latek, od trzydziestu lat masażysta, od 20 fizjoterapeuta. Współpracuję z dwoma gabinetami kosmetycznymi, reszta pracy to wizyty domowe. W wieku 14 lat miałem złamany kręgosłup, trzy miesiące na wyciągu w szpitalu, trzy następne w gipsie wyglądając jak kosmonauta, pół roku w kołnierzu ortopedycznym i później to już świadomość że ruchem i ćwiczeniami można tylko utrzymać sprawność do późnej starości. Związany jestem ze sportem i współpracuję z klubami sportowymi jako masażysta „Forma Wodzisław”, „Elektrownia Rybnik”, „Mosir Jastrzębie” i „Jastrzębski Węgiel”.
Sam aktywnie za namowami sportowców których masuję zaczynając od pierwszej 10-tki w Żorach zacząłem uprawiać bieganie. Jednak zaraz przeszedłem na Nordic Walking i chodzenie z kijami od sześciu lat sprawia mi prawdziwą przyjemność i nie tylko , od 2012r jestem Wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie, do tego ukończyłem z niezłym powodzeniem 14-ście Maratonów i zrobiłem Koronę Maratonów Polski.
Jest to hobby i sposób na życie którym próbuję zarazić innych, sam z moimi klientami często prowadzę zajęcia indywidualne i wyciągam ich na spacery z kijami.

prana