Joga dla dzieci

Czas trwania zajęć: 60 min

Zapytaj o zajęcia

Masz pytania lub wątpliwości czy zajęcia są dla Ciebie? Napisz, chętnie udzielimy informacji.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Opis zajęć

Joga dla dzieci


W dzisiejszych czasach nasze dzieci podlegają stresowi i napięciom psychicznym, z którymi trudno jest im sobie poradzić. A dodatkowo, w młodym, dynamicznie rozwijającym się organizmie brak ruchu szybko powoduje sztywność ciała, różnorodne asymetrie i dysproporcje, oraz wady postawy, wynikające ze złych nawyków, ukształtowanych często już we wczesnym dzieciństwie.
Praktyka ta jest bezpieczna i kształci w dziecku zdrowe nawyki. Wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtuje prawidłową postawę (pomaga zwalczyć takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki itp.), zapobiega chorobom i dodaje witalności. Dodatkowo korzystnie wpływa na psychikę – wzmaga koncentrację, świadomość własnych stanów psychicznych, wycisza i uspokaja. Regularne ćwiczenia rozwijają siłę woli, koordynację ruchową i giętkość. Pomagają również usuwać produkty przemiany materii i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, co chroni przed otyłością i chorobami stawów.

Dzieci ćwicząc wzmacniają wiarę w siebie i w swoje możliwości. Z odwagą pokonują trudności, jakie często sprawia im własne ciało. Dla dzieci nadpobudliwych ćwiczenia jogi są sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię twórczą, kreatywną. Ale przede wszystkim – praktyka jogi to dla dziecka ogromna frajda
W dzisiejszych czasach nasze dzieci podlegają stresowi i napięciom psychicznym, z którymi trudno jest im sobie poradzić.
Zapraszamy w każdy czwartek o 17:00.

Zajęcia prowadzi pedagog, fizjoterapeuta – Dorota Zybek – z wykształcenia fizjoterapeuta, pedagog specjalny (oligofrenopedagog, surdopedagog), terapeuta wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka, terapeuta integracji sensorycznej, nauczyciel-specjalista w Zespole Szkół nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju; z zamiłowania zapalona ogrodniczka i propagatorka zdrowego trybu życia. Swoją przygodę z jogą rozpoczęła 6 lat temu od udziału w zajęciach prowadzonych w szkole tańca Eksplozja pod okiem Ani Krachało. Była to grupa początkująca z Ashtangi jogi. Od tej pory joga stała się nieodłącznym elementem jej życia. Pomogła w przezwyciężeniu problemów zdrowotnych, nauczyła cierpliwości i wytrwałości oraz zwróciła wewnętrzną siłę i spokój.
Wciąż rozwijając swoją pasję, postanowiła równocześnie dzielić się nią z innymi. Dlatego od 2015 roku prowadzi w szkole, w której pracuje warsztaty jogi dla chętnych nauczycieli. Rok później ukończyła kurs jogi kreatywnej dla dzieci. Owocem tego kursu stał się projekt edukacyjny.W świecie bajki – kreatywne zabawy z jogą który od lutego tego roku Dorotka realizuj w grupie przedszkolnej ”KOCURKI”.

prana