Aurikuloterapia

Aurikuloterapia

Czas trwania zabiegu: 30 min

Cena: 50,00 złotych

Zapytaj o zabieg

Masz pytania lub wątpliwości czy zabieg jest dla Ciebie? Napisz, chętnie udzielimy informacji. .

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Opis szczegółowy

Aurikuloterapia – jest to terapia, której założeniem jest teza, iż ucho odzwierciedla całe ciało ludzkie.
Poprzez stymulację ucha można wpłynąć na objawy jakimi manifestuje się choroba. Można ją stosować oddzielnie lub w połączeniu z innymi metodami terapeutycznymi i dzięki temu spodziewać się szybszych efektów łagodzących objawy.

Małżowina uszna jest bogato unerwiona. Przebiega w niej trzecia gałązka nerwu trójdzielnego, nerw uszny duży, nerw potyliczny mniejszy oraz gałązki końcowe nerwu błędnego, podjęzykowego i twarzowego.

W najstarszym zachowanym dziele chińskim o akupunkturze Huangdi Neijing (Kanon Medycyny Wewnętrznej), wydanym w IV stuleciu p.n.e., podano informacje, że ucho jest miejscem, w którym spotykają się wszystkie kanały energetyczne ustroju ludzkiego. Fakt ten został wykorzystany przez dawnych lekarzy chińskich, początkowo do celów diagnostycznych, a później terapeutycznych.

Współcześnie tj. w latach 50-tych francuski lekarz Paul Nogier przeprowadził bardzo szczegółowe badania i opracował aurikuloterapię. Potraktował on ucho jako płód człowieka z głową skierowaną ku dołowi. I to po dziś dzień jest podstawową mapą pracy na uchu. Stosował on igły akupunkturowe. Dziś uzupełniono narzędzia o  dyski akupresurowe i kamienie turmalinowe. Dzięki tym formom stymulacji pacjent może przez kilka dni utrzymywać dyski bądź turmalin na uszach i przynosi to szybsze efekty.