Dorota Zybek

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, pedagogiem specjalnym (oligofrenopedagog, surdopedagog), terapeutą wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka, terapeutą integracji sensorycznej oraz nauczycielem-specjalistą w Zespole Szkół nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju, z zamiłowania zapaloną ogrodniczką i propagatorką zdrowego trybu życia.

Moją przygodę z jogą rozpoczęłam 6 lat temu od udziału w zajęciach prowadzonych w szkole tańca Eksplozja pod okiem Ani Krachało. Była to grupa początkująca z Ashtangi jogi. Od tej pory joga stała się nieodłącznym elementem mojego życia. Pomogła mi w przezwyciężeniu problemów zdrowotnych, nauczyła cierpliwości i wytrwałości oraz zwróciła wewnętrzną siłę i spokój.

Wciąż rozwijając swoją pasję, postanowiłam równocześnie dzielić się nią z innymi. Dlatego od 2015 roku prowadzę w szkole, w której pracuję warsztaty jogowe dla chętnych nauczycieli. Rok później ukończyłam kurs jogi kreatywnej dla dzieci. Owocem tego kursu stał się projekt edukacyjny "W świecie bajki – kreatywne zabawy z jogą", który od lutego tego roku realizuję w grupie przedszkolnej "KOCURKI".